Mirc Sohbet Programı ile Chat

aSya Kaya     02-05-24     Chat Odaları, Sohbet Odaları, Uncategorized     Mirc Sohbet Programı ile Chat     68 Defa Okundu

Mirc Sohbet Programı ile Chat

Mirc Sohbet Programı ile Chat Yapmak, Mirc, 1993 yılından beri var olan ve hala popüler olan bir IRC (Internet Relay Chat) istemcisidir. IRC, metin ve sesli sohbet için kullanılan, gerçek zamanlı bir ağ iletişim protokolüdür. Mirc, IRC sunucularına bağlanmanıza ve diğer kullanıcılarla sohbet etmenize, dosya paylaşmanıza ve oyun oynamanıza olanak tanır.

Mirc’i İndirin, Kurun İndirdiğiniz dosyayı çalıştırın ve kurulum talimatlarını izleyin. Bir IRC Sunucusuna Bağlanın Mirc’i açtıktan sonra, File menüsünden Open seçeneğine tıklayın ve bir IRC sunucusunun adresini girin. Örneğin, Türkiye’deki popüler bir IRC sunucusu olan Laflamak.Com bağlanmak için irc.Laflamak.Com adresini girebilirsiniz. Bir Nickname Seçin, Nick menüsünden Change Nick seçeneğine tıklayın ve kendinize bir takma ad seçin.

Mirc Sohbet Programı ile Chat için Sunucuya bağlandıktan sonra, bir kanala katılabilirsiniz. Kanallar, belirli bir konu veya ilgi alanı etrafında toplanan kullanıcı gruplarıdır. Bir kanala katılmak için, /join #kanaladı komutunu kullanın. Örneğin, #sohbet kanalına katılmak için /join #sohbet yazabilirsiniz. Kanala katıldıktan sonra, diğer kullanıcılarla sohbet etmeye başlayabilirsiniz. Bunu yapmak için metin kutusuna mesajınızı yazın ve Enter tuşuna basın. Mesajınız tüm kanaldaki kullanıcılara görünecektir.

Mirc’te Sohbet Etmek

Mirc Sohbet Programı ile Chat yaparken Diğer kullanıcılara saygılı olun ve kaba veya uygunsuz sözler kullanmaktan kaçının. Sohbet ettiğiniz kanala uygun konularda sohbet etmeye çalışın. Aynı mesajı tekrar tekrar göndermekten veya kanalı spam yapmaktan kaçının. Kendi ürünlerinizi veya hizmetlerinizi tanıtmak için Mirc’i kullanmayın.
Kanalların genellikle kuralları ve yöneticileri vardır. Yöneticilerin talimatlarına uyun.
Mirc’te Yapılabilecek Diğer Şeyler, Mirc, diğer kullanıcılarla dosya paylaşmak için kullanılabilir. Bunu yapmak için /dcc send veya /dcc receive komutlarını kullanabilirsiniz. Mirc’te birçok oyun mevcuttur. Oyun oynamak için /game” komutunu kullanın ve oynamak istediğiniz oyunu seçin. Bir kullanıcıyla özel olarak sohbet etmek için /msg nickadı mesajınız komutunu kullanabilirsiniz.

Mirc, Windows, macOS ve Linux için kullanılabilir. Mirc için birçok eklenti ve script mevcuttur. Bu eklentiler ve scriptler, Mirc’in işlevlerini genişletmenize ve daha fazla şey yapmanıza olanak tanır.

Mirc Sohbet Programı ile Chat

Etiketler

Sende Paylaş:  Facebook    Tweet    Pinterest    Google+    Whatsapp  

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?İçerikler

Türkiyenin farklı şehirlerinden kullanıcılar ile sohbet odalarında bir araya gelerek ücretsiz sohbet.

Takip Et

Sende ♥ hemen takip et

© Copyright 2024 Laflamak.com - Tüm hakları saklıdır.